Haber

Kumluca’da kanalizasyon çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu Yönetimi Genel Müdürlüğü (ASAT), Kumluca ilçesine bağlı Sarıkavak Mahallesi’nde kanalizasyon çalışması yürütüyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu Yönetimi Genel Müdürlüğü (ASAT), ilçelerin altyapı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kanalizasyon çalışmalarını sürdürüyor. Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Sarıkavak Mahallesi Baymak, Sarıkeçili, Eski Çeşme sokaklarında ASAT Genel Müdürlüğü tarafından kanalizasyon çalışmaları yapılıyor. Yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki hattın tamamlanmasıyla bölgenin kanalizasyon sorunu ortadan kalkacak.

 

6 MİLYON TL ALTYAPI

ASAT Kumluca Şube Müdürü Tarık Tuzcular, Sarıkavak İlçesi’nde başlatılan kanalizasyon çalışmasıyla bölgenin fosseptik sorununun ortadan kalkacağını söyledi. Tuzcular, “Sarıkavak İlçemizde 3 sokağımızda kanalizasyon hattı sıkıntısı vardı. Buradaki mahalle sakinlerinin ve muhtarlarımızın talepleri vardı. Kanalizasyon hattı eksik olduğu için fosseptikten kaynaklanan koku ve sinek sorunu yaşanıyordu. Başkanımız Muhittin Böcek ile yapılan görüşmeler sonucunda kanalizasyon hattının yapımına başlandı. Projenin maliyeti 6 milyon TL. “Bu çalışma sonucunda hem kanalizasyon sorunumuzu çözeceğiz hem de mahallemizdeki sinek ve koku sorununu ortadan kaldıracağız” dedi.

 

KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Sarıkavak Mahalle Muhtarı Cevdet Girgin de kanalizasyon çalışmasıyla altyapı sorununun ortadan kalkacağını söyledi. Girgin, “Kışın hava yağmurlu olduğunda burada su birikintileri oluyordu. Ancak sinek ve koku sorunu yaşıyorduk. İnşaat tamamlandığında bu sorun ortadan kalkacak” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

maden-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu